• Turniej halowej piłki nożnej dziewcząt

17 pażdziernika drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Aleksandra Kurek, Ewelina Bochenek, Oliwia Juźków, Lena Nowińska, Anna Glibowska, Oliwia Widła, Kalina Nieroda oraz Maja Walczak​​​​​ rywalizowała w turnieju halowej piłki nożnej, osiągając wysokie 4 miejsce. Bardzo udane spotkania w grupie zaowocowały 1 miejscem, niestety piłka bywa przewrotna i rzuty karne w meczu o 3 miejsce nie były dla nas szczęśliwe. Finalnie drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, najskuteczniejszym strzelcem została Aleksandra Kurek z klasy 6a, strzelając w całym turnieju 9 bramek

• Dzień Edukacji Narodowej

W przededniu Święta Edukacji Narodowej miała miejsce uroczysta akademia szkolna, w trakcie której dziękowaliśmy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za ich ciężką pracę i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości dzieci.

Podczas uroczystości pani Dyrektor Adriana Waśnik podziękowała wszystkich pracownikom szkoły za codzienny trud wkładany w wychowanie uczniów. Nagrodziła również nauczycieli, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju naszej szkoły: pani Justyna Szumniak, pani Michalina Henc, pani Katarzyna Paluch, pani Marta Pliszka, pan Dariusz Wcisło, pan Robert Łączka oraz złożyła gratulacje pani Małgorzacie Sarabun, która w tym roku za swoją pracę otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Trzebinia.

• Projekt ,,Krze – Trzebinia w pamięci historycznej...''

We wrześniu i październiku uczniowie klas 6a i 7a pod opieką M. Ropki i U. Śliwy-Gawłowskiej brali udział w ponadpokoleniowym projekcie „Krze – Trzebinia w pamięci historycznej- ludzie, ich życie i twórczość”. Uczestnikami tego przedsięwzięcia byli również uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz członkowie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Gwarek” w Trzebini a także Trzebińskie Centrum Kultury. W trakcie realizacji poszczególnych zadań uczestnicy poznawali życie i twórczość wybitnego młodopolskiego artysty urodzonego w Krzu Henryka Uziembły. Zwiedzali wnętrza kawiarni Jama Michalika, Cukierni Jana Noworolskiego w Sukiennicach , Izby Rzemieślniczej w Krakowie; poznawali proces powstawania witraży w Muzeum Witraży; odwiedzili Cmentarz Rakowicki gdzie znajduje się grób artysty.

• Sprzątanie Świata 2023

W piątek 29 września odbyła się szkolna akcja Sprzątania Świata 2023. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem ,, Sprzątanie Świata łączy ludzi’’. Wspólnymi siłami uczniowie klas 4-7 porządkowali teren Sierszy w rejonie ulic Sobieskiego, Braci Romockich oraz tereny leśne przy ulicy Piaskowej, Leśnej i Akacjowej. ​​​

• Święto Języków Obcych w naszej szkole

26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. To doskonała okazja, aby docenić różnorodność języków i kultur, które nas otaczają. Nauka języków obcych to nie tylko sposób na lepsze zrozumienie świata, ale także na budowanie mostów między ludźmi z różnych zakątków globu. W ramach tegorocznych obchodów na lekcjach języka angielskiego we wszystkich klasach uczyliśmy się słów i powitań w różnych językach, poznawaliśmy ciekawostki na temat krajów europejskich.

• Pogadanka profilaktyczna ,, Stop cyberprzemocy''

W poniedziałek 25 września 2023 r. odbyła się pogadanka z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Chrzanowie na temat zjawiska cyberhejtu oraz odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży z tytułu tego rodzaju zachowań. Spotkanie zorganizowano w ramach profilaktyki cyberprzemocy w klasach 5-7.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/ 2024

4 września Pani Dyrektor Adriana Waśnik, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zgromadzonych gości podczas inauguracji roku szkolnego 2023/ 2024. Szczególnie ciepłe powitanie skierowane zostało do pierwszoklasistów, dla których ten dzień był ważny i wyjątkowy. Słowa wsparcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców przekazał również Jarosław Okoczuk - Burmistrz Trzebini. Po oficjalnych wystąpieniach artystyczną część uroczystości zaprezentowali uczniowie klasy 6a oraz klas drugich. Uczniowie upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej. W krótkiej inscenizacji młodzież przypomniała, jakim fenomenem na skalę europejską było tajne nauczanie w Polsce w czasie okupacji hitlerowskiej. Objęto nim 2 mln uczniów i studentów. Konspiracyjnym edukowaniem zajmowało się kilkanaście tysięcy nauczycieli i wykładowców. Większość z nich za niepokorność wobe

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
            w poniedziałek 4 września o godzinie 9:00

Msza św. w Kościele NSNMP w Sierszy o godzinie 8:00

• Życzenia na wakacje

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne SP nr 5 w Trzebini.