• Zaproszenie do udziału w szkolnym konkursie z okazji Dnia Ziemi

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie z okazji Dnia Ziemi 2023, pod hasłem - „Poznajemy zagrożone gatunki”. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII.

Cele ogólne konkursu :

* kształtowanie odpowiedzialności za naszą planetę Ziemię

• Tematyczne powitanie wiosny

21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Odbyła się ogólnoszkolna impreza pod hasłem ,,Tematyczne powitanie wiosny''. W wydarzeniu zaplanowanym i przygotowanym przez Samorząd Szkolny uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Zamiast lekcji odbyły się zajęcia tematyczne wybierane przez uczestników według własnych upodobań. Klasy zamieniły się w sale kinowe, salony gier planszowych i komputerowych oraz pracownie plastyczne. Bardziej aktywni postawili na rozrywki sportowe. Można było zagrać w tenisa stołowego, piłkarzyki i gry zespołowe.

• Sukces koszykarek w Powiatowych Igrzyskach Dzieci

W dniu 6 marca odbyły się rozgrywki w powiatowych zawodach piłki koszykowej dziewcząt, w ramach Igrzysk Dzieci Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentantki naszej szkoły, po bardzo dobrej grze w całym trunieju i zaciętym finałowym pojedynku z drużyną SP 1 w Chrzanowie, zajęły wysokie II miejsce.

• #LaboratoriaPrzyszłości - działamy

Wypełniamy karty kalendarium Laboratoria Przyszłości w SP nr 5 w Trzebini kolejnymi działaniami. Intensywnie wykorzystujemy sprzęt pracowni językowej i audio-wideo. Uczniowie ćwiczą umiejętności językowe, pokonują wewnętrzne bariery. Zarówno te związane z posługiwaniem się językiem obcym, jak i występami publicznymi. Szkolą umiejętności aktorskie i budują pewność siebie. Rozwiajają dotychczasowe zainteresowania i odkrywają nowe, jak na przykład te związane z obsługą sprzętu niezbędnego w pracy bloggera.

• Igrzyska Młodzieży koszykówka chłopców

Kolejny sportowy sukces naszych uczniów! W dniu 2 marca odbyły się gminne zawody w piłkę koszykową chłopców. Reprezentanci nasze szkoły z klasy 8A, pokonali wszystkie drużyny. W finałowym meczu przeciwko SP8 wynik końcowy to 15:4. Będziemy reprezentować gminę w kolejnym etapie, czyli zawodach powiatowych.

• Nietypowa lekcja historii

W ramach zajęć innowacyjnego programu „Trzebinia wczoraj i dziś” realizowanego w naszej szkole, uczniowie klasy 6a odbyli zajęcia w Izbie Regionalnej. Młodzież miała okazję zapoznać się ze zgromadzonymi w szkolnym muzeum tradycyjnymi strojami naszego regionu. Duże zainteresowanie wzbudziły piękne, paradne stroje krakowskie oraz galowe mundury górnicze.

• Gratulacje dla uczestników Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

W dniu 27.02.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Hasło tegorocznej edycji, to „Młodzież zapobiega pożarom”.

Reprezentanci naszej szkoły zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej składającym się z 30 pytań. Oto efekt rywalizacji:

• Wyniki konkursu MEMORY MASTER

21 lutego 2023 r. odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu MEMORY MASTER. Ten sprawdzian wiedzy leksykalnej z języka angielskiego jest przeznaczony dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa oraz skutecznego motywowania do rozwijania umiejętności jęzkowych uczesników. W konkursie wzięło udział dziesięcio uczniów z naszej szkoły. Najwyższy wynik i  wyróżnienie organizatorów konkursu uzyskał Marcin Zastawnik z klasy 8a.

• Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 14 lutego odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. W murach Szkoły Podstawowej nr 5 zagościli jej przyszli uczniowie wraz ze swymi opiekunami. Podczas wizyty przyszłoroczni pierwszoklasiści mieli okazję zwiedzić budynek naszej placówki i poznać swoich przyszłych nauczycieli. Wzięli udział w pokazowych zajęciach sportowych, historycznych, plastycznych, matematycznych, chemicznych, językowych oraz muzycznych.