• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

Z radością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” na poziomie klas I-III tytuł Laureata Konkursu otrzymali:

Hubert Sieprawski klasa 1 a

Oliwia Siemek klasa 1 a

Laura Dubiel klasa 3 b

Marcelina Pikulska klasa 3 a

Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się zaangażowaniem w naukę i chęcią poszerzania swojej wiedzy. Przyznane tytuły są dowodem na sumienną i pilną pracę oraz niezwykłe umiejętności naszych zwycięzców.

• Szkolne obchody Dnia Europy

9 maja każdego roku obchodzone jest święto Europy, naszego ,,wspólnotowego domu''. Podczas zajęć wychowawczych w ciągu całego miesiąca, uczniowie wykonywali zadania przybliżające ideę Unii oraz utrwalające wiedzę na temat wspólnoty. W klasach młodszych uczniowie poznali historię Jukiego i jego przyjaciół oraz wykonywali zadania w oparciu o film edukacyjny. Mieli okazję również poznać przysmaki europejskie oraz pokolorować flagi naszych sąsiadów. Klasy starsze uczestniczyły w dyskusji na temat zalet i wad bycia członkiem UE, rozwiązywali zagadki o tematyce unijnej i grali w europejskiego Kahoota. Wszyscy chętnie kolorowali maskotkę unijną Sergiusza.

• Nagroda w konkursie pt. „Czytam sobie w bibliotece”

Jan Kocańda z klasy 3a zdobył nagrodę w Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "Czytam sobie w bibliotece", organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Filia w Chrzanowie. Konkurs skierowany do  bibliotek szkolnych, polegał na wykonaniu ilustracji do wybranej książki z serii edukacyjnej „Czytam sobie”. Gratulujemy.

• Świętowanie Dnia Dziecka

1 czerwca, czyli międzynarodowy Dzień Dziecka, w naszej szkole minął bardzo radośnie i aktywnie. Oprócz upominków i tradycyjnych słodkości, uczniowie zyskali nowe doświadczenia i nabyli dodatkowe umiejętności. Klasy 4-8 w zdecydowanej większości postawiły na aktywność fizyczną na łonie natury. Ponad pięćdziesięcioro uczniów, wraz z grupą nauczycieli i rodziców, udało się na rajd rowerowy nad Zalew Sosina w Jaworznie. Młodzi rowerzyści, przebyli łącznie ponad 20 km. Trasa wiodła przez malownicze tereny leśne Rezerwatu Przyrody Dolina Żabnika. Pokonanie drogi wymagało nie lada wysiłku. Palące słońce i piaszczyste drogi, były trudnym sprawdzianem sprawności, szczególnie dla mniej zapalonych rowerzystów. Co najważniejsze, wszystkim udało się bezpiecznie dotrzeć do celu, gdzie w gronie międzyklasowym, można było cieszyć się beztroską, już prawie wakacyjną zabawą na plaży.​​​​​​

• Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

Dnia 18.05.2023 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały zasady zachowywania się w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie klas I-III i zaproszone przedszkolaki wysłuchali recytacji wiersza uczennicy klasy III b Laury Dubiel. Obejrzeli również bajkę pt. ”Trzy Świnki”, którą w aktorski sposób z humorem przedstawili uczniowie klasy II b. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

• Kodowanie z Kryptonem #LaboratoriaPrzyszłości

W trakcie zajęć w pracowni STEAM w tym miesiącu, uczniowie klasy 6b pracowali nad programowaniem robota ABILIX KRYPTON 4. Zaprogramowali urządzenie tak, aby jego led świecił jak sygnalizacja świetlna policji. Następnie podjęli się trudniejszego zadania jakim było kodowanie wiadomości za pomocą alfabetu Morse’a. Zaprogramowany robot wysyłał sygnał S.O.S.

• Nasi dzielni Ósmoklasiści! :)

Egzamin 8-klasisty 2023 za nami. Nasi ósmoklasiści i ósmoklasistki zmierzyli się ze swoim pierwszym ważnym egzaminem w życiu. Włożli mnóstwo wysiłku w przygotowania. Przez trzy kolejne dni dzielnie zmagali się z zadaniami testowymi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymajmy nadal kciuki, aby wyniki były dla nich zadowalające :))

• Egzamin Ósmoklasisty

Harmonogram egzaminów:

23 maja - wtorek Język Polski godz. 09:00 czas trwania 120 minut

24 maja - środa Matematyka godz. 09:00 czas trwania 100 minut

25 maja - czwartek Język obcy nowożytny godz. 09:00 czas trwania 90 minut

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o nie więcej niż:

• Udany udział w  Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej

W dniach 08.05 oraz 10.05 na boisku MZN Trzebinia odbyły się zawody w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w dwóch kategoriach Igrzyska Dzieci grupa młodsza i Igrzyska Młodzieży Szkolnej grupa starsza. W Igrzyskach Dzieci kategoria klasy 6 i młodsi dziewczęta zajęły czwarte miejsce a chłopcy miejsce szóste. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyna chłopców wygrała wszystkie spotkania w grupie awansując do finału bez straty bramki. Po zaciętej walce w meczu finałowym, zakończonym wynikiem 1:1 zdecydowały rzuty karne. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.