• Andrzejki 2023, czas dobrej zabawy !

• Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

16 listopada odbyła się w naszej szkole akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Było to duże szkolne wydarzenie, w którym udział wzięli uczniowie z klas 4 – 7.

Od wtorku w szkole przeprowadzane były różne konkurencje, które miały na celu przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali quizy interaktywne oraz pracowali w grupach wykonując zadania, które umożliwiały im odgadnięcie składników magicznego eliksiru. Liczył się tutaj czas, jak również poprawność rozwiązań.

• Konkurs Strzelecki z okazji Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2023 r. na strzelnicy LOK W Chrzanowie młodzież ze szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego rywalizowała o tytuł najlepszego strzelca w MŁODZIEŻOWYCH ZAWODACH STRZELECKICH UPAMIĘTNIAJĄCYCH ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO. W klasyfikacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dwie uczennice naszej szkoły z klasy 6a: I miejsce zdobyła Oliwia Juźków, II miejsce Aleksandra Kurek.

• Święto Niepodległości Narodowej

Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone jest w Polsce dla uczczenia zakończenia I wojny światowej i odrodzenia państwa polskiego. Dokładnie 11 listopada 1918 roku, Józef Piłsudski objął władzę, a Polska po 123 latach zaborów, odzyskała suwerenność.

Święto to upamiętnia nie tylko odrodzenie Polski, ale także ofiary, które poniosła nasza Ojczyzna w trakcie wieloletnich zaborów oraz w czasie walk o niepodległość. 11 listopada to dzień refleksji nad historią, dumy narodowej i jedności. Tradycyjnie dzień ten jest obchodzony uroczystościami, defiladami, a także uczestnictwem w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych.

• Październikowe sukcesy sportowe

W pażdzierniku trwała passa sukcesów sportowych drużyn reprezentujących naszą szkołę.

Dziewczęta z klasy 6a: Aleksandra Kurek, Ewelina Bochenek, Oliwia Juźków, Oliwia Widła, Anna Glibowska, Zofia Gajda, Amelia Bzukała, Lena Nowińska, bardzo dobrze zaprezentowały się w rozgrywkach unihokeja, po bardzo emocjonujących spotkaniach ostatecznie zajęły III miejsce.

• Apel o pomoc!

Szanowni Państwo!

Nasz uczeń z kl. III Jakub Woszczyna nieustannie zmaga się z różnymi problemami zdrowotnymi, wynikającymi z poważnej wady wrodzonej, jaką jest Przepuklina Oponowo- Rdzeniowa.

Aktualnie Kuba jest po poważnej operacji na nogę i żeby mógł jak najszybciej powrócić do sprawnośc,i potrzebna jest pomoc !

• Lekcja WF-u z mistrzem !

W dniu 25 października klasa III A wzięła udział w zajęciach Wychowania fizycznego w Chrzanowie.

Klub Sportowy Victoria Trzebinia, pod patronatem Starosty Powiatu Chrzanowskiego, zorganizował niesamowite wydarzenie sportowe. Uczniowie mieli okazję uczyć się od najlepszych!

Lekcja WF-u była prowadzona przez:

• XIX DZIEŃ DRZEWA W POWIECIE CHRZANOWSKIM

W piątek 20 października malownicza, pełna pięknie wybarwiających się jesienią drzew, Dolina Będkowska, gościła uczestników XIX Powiatowego Dnia Drzewa. Impreza plenerowa została zorganizowana przez Centrum Informacji Ekologicznej Powiatu Chrzanowskiego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. W zajęciach terenowych uczestniczyły delegacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzież prowadzona przez panią przewodniczkę poznała jedną z najdłuższych dolinek podkrakowskich. W ciągnącej się przez około 7 kilometrów dolinie znajdziemy liczne jaskinie, źródła i przede wszystkim wapienne skałki w sezonie wręcz ,,oblepione” wspinaczami. Znajduje się tu m.in monumentalna skała Brandysowa, najwyższa skała wspinaczkowa na Jurze Sokolica , czy wymowna w swojej nazwie Dupa Słonia.

• FUNtastyczna wyprawa klas czwartych

18 pażdziernika klasy 4a i 4b wyruszyły wspólnie na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. W FUNzeum- Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach dowiedzieli się : Czy marchewka zawsze była pomarańczowa? Czy różowy kolor to tylko kolor dla dziewczyn? Ile kolorów ma tęcza ? Jaki kolor otrzymamy gdy pomieszamy bardzo szybko wszystkie kolory? Dlaczego logo znanej fastfoodowej restauracji jest pomarańczowe? Dzięki zajęciom w tej ciekawej placówce świat fizyki, chemii, geografii i biologii budzi ciekawość i staje się mniej tajemniczy. W dalszej części wycieczki uczestnicy przenieśli się do świata klocków LEGO, który niezmiennie zachwyca małych i dużych.