• Rekrutacja 2024/2025

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że wszyscy uczniowie na podstawie przedłożonych kart zapisu zostali przyjęci.
            W przyszłym roku szkolnym będziemy tworzyć dwie klasy pierwsze, w których średnio będzie uczyć się 16 uczniów. Wychowawstwo klas obejmą panie Justyna Szumniak i Aleksandra Rębiś. Podział przyjętych do klas pierwszych dzieci będzie uzgodniony z Państwem podczas spotkania w czerwcu. O terminie spotkania zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

Serdecznie zapraszamy.

• Zaproszenie do udziału w konkursie z okazji Dnia Ziemi 2024

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie okolicznościowym ,, Bądź EKO - oszczędzaj WODĘ'' organizowanego z okazji Dnia Ziemi 2024.

Zadanie ma na celu promować dobre praktyki w zakresie ochrony naturalnych bogactw Ziemi. W szczególności koncentrować się na oszczędzaniu wody oraz działaniach chroniących czystość jej naturalnych zasobów.

• Wybór kandydatów na PATRONA SZKOŁY

Szanowni Państwo!

Rozpoczęliśmy procedurę nadania imienia naszej szkole.

W dniach 19-22 marca można zgłaszać propozycje Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini.

Urny znajdują się:

• przy głównym wejściu do szkoły
            • w sklepie spożywczym Euro sklep Kurek

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko lub nazwę Patrona wraz z krótkim uzasadnieniem.

• Nietypowy Dzień Kobiet w Centrum Edukacji Lotniczej

W dniu 8 marca 2024 r. klasa 6a odwiedziła Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach. Uczniowie w trakcie warsztatów pt. ,,Lotnisko Live - angielski lotniskowy’’ poznali procedury panujące na lotnisku oraz nazewnictwo niezbędne do sprawnego pokonania ścieżki pasażerskiej w trakcie międzynarodowych podróży. Następnie odwiedzili terminal przylotów i odlotów oraz taras widokowy, by z bliska podejrzeć ruch pasażerski, poznać różnorodne zajęcia obsługi naziemnej i pokładowej. Wiedza zdobyta w trkacie zajęć z pewnością zaprocentuje w trakcie przyszłych podróży, być może wizyta okaże się również inspiracją do skierowania przyszłej drogi zawodowej w stronę lotnictwa. Panie przewodniczki zdradziły wiele ciekawych anegdot z życia lotniska, przybliżyły tajniki pracy w wielu zawodach obsługujących ruch lotniczy. Kobiety stanowią znaczny procent personelu na wielu stanowiskach, za sterami

• Święto Nauki Polskiej

W dniach od 4 do 7 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauki Polskiej. To święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzbudzić zainteresowanie nauką.

W ramach tego wydarzenia nasi uczniowie wzięli udział w pokazach doświadczalnych z dziedziny fizyki i chemii. Obserwowali eksperymenty, które pokazują istnienie zjawiska napięcia powierzchniowego, ciśnienia oraz zobaczyli reakcję aktywnego metalu z wodą i spalanie wodoru. Dowiedzieli się co to jest substancja utleniająca oraz jak można wykorzystać nierozpuszczalność metanu w wodzie i spalić go na powierzchni dłoni. Zobaczyli, jak w prosty sposób można wykonać efektowną lava lamp. Odszyfrowali wiadomość od koleżanki przy użyciu układu okresowego pierwiastków oraz poznali składniki potrzebne do wykonania wytrzymałych baniek mydlanych.

• "Z sercem na dłoni" -zaproszenie do udziału w akcji

Informujemy, że nasza szkoła została włączona do projektu "Z sercem na dłoni" organizowanego przez Gminę Trzebinia i Stowarzyszenie Przyjaciół Piły Kościeleckiej. Celem akcji jest dzielenie się produktami spożywczymi z tymi, którzy tego potrzebują. Nasi uczniowie zostali zapoznani z regulaminem projektu. W dniu 5 marca Jarosław Okoczuk - Burmistrz Trzebini i Panie ze Stowarzyszenia Urszula Wójcik i Magdalena Pagacz oraz przewodniczący Rady Osiedla Siersza Pan Mateusz Król, przy udziale przedstawicieli społeczności uczniowskiej, inaugurowali w naszej szkole realizację tego przedsięwzięcia. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem projektu oraz aktywny udział w dzieleniu się dobrem.

• Sukces koszykarek w gminnym etapie Igrzysk Dzieci

W dniu 28 lutego uczestniczyliśmy w zawodach piłki koszykowej dziewcząt, w ramach Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Miejscem spotkań była nowa hala sportowa w Szkole Podstawowej w Bolęcinie, która okazała się bardzo szczęśliwa dla naszej drużyny. Rozgrywki były prowadzone w dwóch grupach, naszymi przeciwnikami w sportowej rywalizacji były drużyny SP 8 oraz SP 4 .

• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

Zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 kandydatów zamieszkałych w obwodzie
            Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini odbędą się w terminie 01 lutego - 28  lutego 2024 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury rekrutacyjnej oraz dokumenty niezbędne do dokonania zapisu dostępne są poniżej oraz w zakładce NASZ PROFIL- Rekrutacja.