• Dzień Edukacji Narodowej

Dziś obchodzimy wyjątkowy dzień – Dzień Edukacji Narodowej! 🎉 To czas, w którym dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za ich zaangażowanie, ciężką pracę oraz poświęcenie na rzecz rozwoju i wychowania młodego pokolenia. 🙌💡

W naszej szkole dodatkowym, pięknym akcentem był uroczysty moment pasowania na pierwszoklasistę! 🧑‍🎓🎉 Pierwszoklasiści z dumą wkroczyli w szkolne szeregi, składając swoje ślubowanie. To dla nich pierwszy, ale jakże ważny krok w edukacyjnej przygodzie. 📖✏️

• Możemy pomóc zwierzętom!

Szkolny wolontariat dołącza do zbiórki dla “ S.O.S - KOT I PIES “ WOLONTARIAT DLA ZWIERZĄT CHRZANÓW

Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt !

Potrzebne rzeczy to:

Karma mokra i sucha dla psów i kotów.

Żwirek dla kotów, przysmaki dla kotów i psów, zabawki, obroże, szelki, smycze i inne akcesoria, podkłady.

• XX Dnia Drzewa w Powiecie Chrzanowskim

W dniu 10 października 2024 r. na terenie Rezerwatu przyrody Pazurek w okolicach Olkusza, w otoczeniu pięknej małopolskiej przyrody, świetowaliśmy XX Dnia Drzewa w Powiecie Chrzanowskim.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Chrząścik Marlena, Pabis Zofia, Wołoszczakiewicz Vanessa oraz Zielonka Katarzyna z klasy 8b wraz z młodzieżą ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu, uczestniczyła w plenerowym konkursie ekologicznym.

• Muzealna lekcja historii w klasie 7A

# Nietypowa lekcja historii

W dniu 9 października uczniowie klasy 7a, opuścili szkolne ławki, by ,,dotknąć’’ historii naszego miasta w Muzeum Regionalnym w Trzebini.

Nasza nauczycielka historii, Pani Małgorzata Ropka, w tym dniu jako kustosz muzeum, zaprosiła nas na wystawę pt. „Bohaterowie z sąsiedztwa”.

• Akcja ,,Cebulowe Pole’’

W dniu 7 października, korzystając z pięknej jesiennej aury, uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą, wspólnymi siłami zasadzili ponad 300 roślin cebulowych.

Cebulki różnych odmian żonkili, krokusów, tulipanów, hiacyntów i irysów podarowane przez uczniów i rodziców naszej szkoły, będą cieszyć oczy i zachwycać już na wiosnę. Rabatę przy wejściu do szkoły ozdobił również krzew azalii otrzymany od Urzędu Miasta w Trzebini, w trakcie uroczystego podsumowania tegorocznej akcji Sprzątanie Świata.

• 💙 #EuropejskiDzieńJęzyków #JęzykMigowy #Różnorodność #Inkluzywność

W ostatnim tygodniu września, z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole uczniowie wszystkich klas wzięli udział w niezwykłym wyzwaniu. W trakcie tegorocznych obchodów postanowiliśmy przybliżyć wyjątkowy język – język migowy!

Podczas zajęć uczyliśmy się migać litery, kolory, a nawet swoje imię! Poznaliśmy także proste znaki, które mogą być przydatne w codziennej komunikacji. To była świetna okazja, by poszerzyć nasze horyzonty i zrozumieć, jak ważne jest tworzenie świata bardziej dostępnego dla wszystkich.

• #LaboratoriaPrzyszłości w praktyce

Chwalimy się rozwijaniem talentów naszych uczniów.

Uczeń klasy 7A Wojciech Słota połączył zamiłowanie do filmowania z nauką metodą eksperymentu.

Uczeń rozwija swoją pasję do filmowania od początku udziału szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Jako główny operator sprzętu pracowni audiowidieo dokumentuje uroczystości szkolne.

• Klasa 4a i 4b na szlaku Doliny Wodącej

W dniu 3 października uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę na Wyżynę Krakowsko- Częstochowską. Celem było poznanie środowiska przyrodniczego Doliny Wodącej. Wspólne wędrowanie, eksploracja jaskiń, ognisko, kiełbaski- to wszystko sprzyjało integracji i wzajemnemu poznawaniu się. Spędziliśmy razem wspaniały czas i już planujemy kolejne wycieczki.

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

Rozpoczęliśmy rywalizację sportową w nowym roku szkolnym od bardzo dobrych wyników.

W Puszczy Dulowskiej reprezentacja naszej szkoły startowała w Sztafetowych Biegach Przełajowych .

Zmagania sportowe przebiegały w niekorzystnych warunkach atmosferycznych ale nie przeszkodziło to naszym uczniom w uzyskaniu bardzo dobrych wyników. W kategorii Igrzysk Dzieci chłopcy zajęli wysokie 3 miejsce, dziewczęta 5 miejsce natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęliśmy bardzo wysokie 2 miejsce dziewcząt i chłopców.