• Zaproszenie do udziału w akcji TUSZ DO PAKI

Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Przypominamy, że również w tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji Tusz do paki. Bardzo prosimy o przynoszenie zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucanie ich do oznaczonych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady będą odbierane ze szkoły i przekazywane do recyklingu. Następnie zakupiona zostanie karma dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek!

• Wycieczka klasy 7A do Krakowa

O tym, że podróże kształcą, dzisiaj w praktyce przekonali się uczestnicy wycieczki klasowej 7A.

Co ciekawe obecnie, dzięki najnowszym zdobyczom technologicznym, nie trzeba pokonywać setek kilometrów, by podziwiać arcydzieła dziedzictwa kultury w odległych zakątkach świata.

W trakcie wycieczki do Krakowa, dzięki technologii immersji, uczniowie znaleźli się we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej. To słynne miejsce jak wiadomo położone jest w Pałacu Apostolskim na terenie Watykanu. Słynie z imponujących fresków pędzla Michała Anioła, które już od 480 lat zachwycają zwiedzających.

• PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

25 września w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem. Wszyscy uczestnicy sprawnie opuścili budynek. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego regularnie przeprowadzamy takie działania, aby zapewnić jak najlepszą ochronę uczniów i pracowników.

• Warszawska przygoda klas ósmych

W dniach 17-19 września klasy 8a i 8b spędziły piękne, słoneczne chwile na wycieczce w Warszawie. Uczniowie mieli okazje odwiedzić rezydencje króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W ramach realizacji projektu „Bohaterowi z sąsiedztwa” w Muzeum Powstania Warszawskiego i na Powązkach odnaleźli ślady powstańców, którzy niegdyś mieszkali w Sierszy – Andrzeja i Jana Romockich. O powstańczym dramacie Warszawy i jej mieszkańców przypominał trzebińskiej młodzieży pomnik Małego Powstańca na Starym Mieście. Wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił nie tylko widok stolicy ze szczytu Pałacu Kultury i Nauki, ale także budynki Sejmu RP oraz Stadionu Narodowego.

• Cebulkowe szaleństwo czas zacząć

Zapraszamy do wsparcia naszej akcji ,,CEBULOWE POLE’’. Tworzymy kwietny dywan na trawniku przed budynkiem szkoły. Zadanie realizowane jest w ramach gminnego programu ,,Trzebinia po stronie natury''.

Jesień to najlepsza pora do sadzenia roślin cebulowych. Jeśli chcesz, by wiosenną nasza rabata czarowała barwami i umilała drogę do szkoły, prosimy o przyniesienie cebulek kwiatowych krokusów i żonkili.

• PILNE ! Akcja Pomocy dla POWODZIAN !

Szkolny Wolontariat przyłącza się do zbiórki dla powodzian.

W związku z tragiczną sytuacją powodziową na Dolnym Śląsku, organizujemy zbiórkę darów dla osób poszkodowanych.

Osoby, które chcą pomóc prosimy o przyniesienie darów 20.09.2024 r. do szkoły.

Paczki zostawiamy na dyżurce u  do Pani Woźnej.

• Akcja Talenciaki - Wspierajmy młode talenty!

Akcja Talenciaki w Lidlu – Wspierajmy młode talenty! Powróciła

„Talenciaki” to program lojalnościowy organizowany przez sieć sklepów Lidl, który umożliwia wsparcie polskich szkół w zdobywaniu nowoczesnych materiałów edukacyjnych i sportowych. Każdy klient, robiąc zakupy w Lidlu, może przyczynić się do rozwoju talentów uczniów. Za każde wydane 50 zł (w tym zakup minimum jednego warzywa lub owocu), klienci otrzymują Talenciaki – specjalne kupony, które następnie mogą przekazać na rzecz wybranej szkoły.

• Dzień Kropki

Dzień Kropki, obchodzony 15 września, to święto, które ma na celu promowanie kreatywności, odwagi i wiary w siebie, szczególnie wśród dzieci. Inspirowane książką „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, święto to przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał do twórczości i wyrażania siebie.

W historii książki mała dziewczynka, Vashti, zaczyna od prostego rysunku – kropki. Dzięki zachęcie nauczyciela odkrywa swoją pasję do sztuki i staje się pewniejsza siebie. Dzień Kropki zachęca dzieci do odkrywania swoich talentów i dzielenia się nimi z innymi.

• Narodowe Czytanie

7 września 2024 roku w Bibliotece Miejskiej w Trzebini jak co roku odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku mieliśmy okazję spotkać się z "Kordianem" Juliusza Słowackiego. Uczniowie naszej szkoły: Barbara Bieńkowska, Marta Dębiec, Kamila Kawala, Piotr Kawala, Anna Kurek, Marcelina Pikulska, Filip Tomala aktywnie włączyli się w czytanie prezentując się przed zgromadzoną publicznością.