• Szkolny Konkurs Fotograficzny ,,Popatrz w niebo''

14 kwietnia zachęca do zatrzymania się na chwilę i docenienia piękna błękitnego nieba, puszystych chmurek i szybujących po niebie ptaków, w tym dniu świetujemy bowiem Dzień Gapienia się w Niebo.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzny. Była to doskonała okazja by wyjść na zewnątrz i zobaczyć, co się dzieje ponad naszymi głowami. Nigdy nie wiesz, co możesz tam zobaczyć – białe baranki, ciężkie sine chmurzyska, balony, samoloty, nietoperze, lotnie, fruwające foliówki, latawce, ptaki, motyle, bumerangi, tęcze, sztuczne satelity, słońce i księżyc.

• Podsumowanie wyników Ogólnopolskiego Turnieju BeEco 2024

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Turnieju BeEco 2024, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi szeroką wiedzę ekologiczną. W tym roku większa część zadań koncentrowała się wokół racjonalnej gospodarki zasobami wody. Łącznie quiz wykonało 154 uczniów klas 1-7. Ogólnie szkoła uzyskała dobry wynik - 74% poprawnych odpowiedzi. Niestety nie na tyle wysoki, by otrzymać grant finansowy. Niemniej jednak serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

• Majowa lekcja PATRIOTYZMU

W dniu 26.04. 2024 r., w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uroczystość rozpoczęła się w rytmie poloneza zaprezentowanego przez uczniów ubranych w piękne, barwne stroje. Młodzi tancerze wzbogacili swój występ licznymi figurami, wykonanymi z dużym wdziękiem, co było nagrodzone gromkimi brawami przez biorącą w uroczystości młodzież. Następnie zebrani usłyszeli informacje dotyczące historii uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

• Posprzątaj z Nami Małopolskę 2024

# Sprzątamy o przyrodę dbamy.

W ramach akcji #PosprzatajznamiMalopolske 2024 uczniowie starszych i młodszych klas naszej szkoły, w dniach 12-19 kwietnia, wyruszyli wraz ze swoimi wychowawcami w okoliczne tereny zielone .

Posprzątaj z nami Małopolskę! to inicjatywa, która skupia lokalne społeczności wokół idei zachowania środowiska naturalnego. Małopolska może liczyć również na nas, po raz kolejny udowadniamy, że edukacja ekologiczna zaczyna się od dbałości o czystość ,,własnego podwórka''.

• Z wizytą w oczyszczalni ścieków

Cykl wizyt edukacyjnych w Oczyszczalni Ścieków w Trzebini-Sierszy był częścią tegorocznej kampanii edukacyjnej ,, Bądź EKO - oszczędzaj wodę’’, towarzyszącej szkolnym obchodom Dnia Ziemi.

W kwietniu odbyło się łącznie siedem warsztatów. Uczniowie klas 3-6 poznali cykl technologiczny oczyszczania ścieków, kluczowy element w zrównoważonej gospodarce zasobami wody.

• Udział w Programie Edukacyjnym Be.Eco - edycja 2024

23 kwietnia w ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych organizowanym w ramach Programu Edukacyjnego Be.Eco - edycja 2024.

Celem grywalizacji jest podniesienie świadomości ekologicznej i klimatycznej uczniów oraz kształtowanie codziennych postaw proekologicznych. W tym roku tematem przewodnim była WODA.

• Konkurs językowo- ekologiczny 'Earth Day Every Day'

22 kwietnia w Dniu Ziemi, drużyna naszej szkoły w składzie: Lena Nowińska, Aleksander Sieprawski, Katarzyna Sarnik oraz Weronika Malarczyk reprezentowała naszą szkołę w XXII Powiatowym Konkursie Ekologiczno- Językowym Earth Day Every Day organizowanym przez Szkołę Podstaową w Myślachowicach. Jedna z drużyn zmagała się z testem językowo- ekologicznym, a druga pracowała nad pracami plastycznymi promującymi tegoroczne hasło „O co chodzi z tym zdrowym stylem życia?”.

• Wyniki konkursu ,,BĄDŹ EKO- oszczędzaj WODĘ’’

W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu ,,BĄDŹ EKO- oszczędzaj WODĘ’’ , zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemi 2024 . Klasy młodsze wykonały ,,Laurki dla Ziemi”? , a klasy starsze plakaty ,,Ślad wodny – jak go ograniczać ?”. Autorom najciekawszych prac wręczono okolicznościowe dyplomy i upominki. Uczestnicy konkursu otrzymali również Kupony bonusowe do wykorzystania podczas kartkówek i sprawdzianów .

• Objazdowy Uniwersytet Dzieci Mali Einsteini

W dniu 12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w warsztatach naukowych pt. „Chemiluminescencja” prowadzonych przez Objazdowy Uniwersytet Dzieci Mali Einsteini. W trakcie zajęć uczniowie obserwowali i wykonywali niesamowite reakcje chemiczne, które świecą w ciemności. Poznaliśmy fascynujący element świata - na co dzień dla nas niedostępny. Wszyscy uczestnicy wykonali samodzielnie eksperymenty i świecący w ciemności slime, którym mogą się cieszyć aż przez 15 lat w swoim domu.

• Plenerowe warsztaty ekologiczne w Ogrodzieńcu

W 17 kwietnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach plenerowych organizowanych w ramach XXII Dnia Ziemi w Powiecie Chrzanowskim, na terenie Zamku Ogrodzieniec i Pustyni Błędowskiej.

W skład drużyny weszły autorki prac nagrodzonych w szkolnym konkursie ,, Bądź EKO - oszczędzaj WODĘ'' : Ewelina Bochenek, Amelia Bzukała, Oliwa Widła i Zofia Gajda z klasy 6a.