• Udane rozgrywki tenisa stołowego chłopców

30 stycznia odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Jakub Rejdych, Filip Tworzydło, Sambor Banasik oraz Bruno Bartkowski z klasy 6a rozegrała pojedynki indywidualne.

Miejsce 2 zajął Bruno Bartkowski awansując do etapu powiatowego.

• Odwiedziny w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu

„Łapy, łapy, cztery łapy. A na łapach pies kudłaty. Kto dogoni psa, kto dogoni psa? Może ty, może ty, może jednak…My''.

W poniedziałek 29 stycznia grupa wolontariuszy naszej szkoły odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu.

Dzięki hojności wszystkich, którzy wsparli naszą akcję zbiórki darów na rzecz czworonogich mieszkańców schroniska, dzieci przybyły na miejsce z zapasem karmy i środków czystości. Piękna aura sprzyjała i pozoliła umilić wizytę zwierzakom. Uczniowie mieli okazję zabrać kilkanaście czworonogów na spacer po okolicznym lesie. Dzieci i psiaki miały wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu. Zachęcamy do kolejnej akcji na rzecz naszych „mniejszych braci”.

•  32 Finał WOŚP z udziałem wolontariuszy naszej szkoły

3909,77 zł - taką sumkę dorzucamy do 32. Finału WOŚP.

Dziękujemy za cudowną współpracę, za każdą pomoc, otwarte serca i przysłowiową złotówkę wszystkim darczyńcom.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Wolontariuszy , członków Szkolnego Koła Wolontariatu.

Po raz kolejny udowadniamy, że Razem możemy więcej.

• Sukces dziewcząt w igrzyskach pływackich

29 stycznia drużyna dziewcząt klas 4-6 brała udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu rozgrywanych w Chrzanowie. Był to kolejny udany start dziewcząt. W konkurencji stylem dowolnym 2 miejsce zajęła Oliwia Widła. Tuż za podium, na 4 miejscu stanęła Aleksandra Kurek z minimalną stratą do pozycji medalowej 0,93 s.

• Apel o pomoc bezdomnym zwierzętom

Zachęcamy do wsparcia prowadzonej w naszej szkole zbiórki środków czystości do użytku w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Porsimy o wszzelkiego rodzaju środki czystości, proszki do prania, płyny czyszczące. Akcja trwa do 26 stycznia 2024 r.

• Awans do pływackich zawodów wojewódzkich

W dniu 17 stycznia uczeń kl.7b Krzysztof Szumniak uczestniczył w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Start na dystansie 50 m stylem motylkowym zakończył na 2 miejscu awansując do zawodów wojewódzkich.

Gratulujemy sukcesu.

• Świetny występ uczniów kl.4-7 w zawodach pływackich

W dniu 9 stycznia reprezentanci naszej szkoły startowali w zawodach pływakich na szczeblu gminnym w konkurencjach indywidualnych: stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym oraz wyścigach sztafetowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Widła z kl.6a wygrywając na dystansie 50 m stylem dowolnym, miejsce III zajęła Aleksandra Kurek kl.6a

• Wigilia szkolna

Świąteczne spotkania to okazja do miłych rozmów, wspólnego biesiadowania i kolędowania. W piątek 22 grudnia odbyła się Wigilia szkolna. Uroczystość przygotowali wspólnie uczniowie wszystkich klas, wspierani przez rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Były życzenia z tradycyjnym opłatkiem, degustowanie świątecznych przysmaków i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.​​​​​​

• Koncert Kolęd

„Patrzmy w gwiazdę betlejemską, żeby oczy nasze nabrały blasku, żeby nabrały jej światła.
            Przyjdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały. Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze
            odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas.”

Tymi słowami uczniowie naszej szkoły zaprosili rodziców, zaproszonych gości i
            uczniów na niecodzienny Koncert Kolęd, który odbył się w grudniowy wieczór w Szkole
            Podstawowej nr 5 w Trzebini. Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to
            tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. Tradycją