• Uroczystość podsumowująca obchody Dnia Ziemi 2023

,,Ziemia to wyspa zielona, wśród innych odległych planet, to dom dla ludzi, roślin i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany ’’ to słowa piosenki, którą odśpiewali wspólnie uczniowie całej szkoły w trakcie uroczystości podsumowującej tegoroczne obchody Dnia Ziemi, która odbyła się 26 kwietnia.

W tym roku uczniowie poznawali gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. Szukali odpowiedzi na pytania: Jakie gatunki należą do najbardziej zagrożonych? Jakie są przyczyny tego zjawiska? Jakie działania są podejmowane, aby temu zapobiegać? Wynikiem ich wspólnej pracy była prezentacja klasowa na temat wylosowanego gatunku. Oprócz przedstawienia ciekawostek i plakatów, każda z klas wyrecytowała ułożoną przez siebie rymowankę o omawianym zwierzęciu.

• Święto Konstytucji

" To Polska właśnie,to moje miejsce,

To tutaj mocniej j bije mi serce. "

24 kwietnia odbyła się szkolna uroczystość z okazji zbliżających się świąt narodowych. Piosenką i wierszem uczniowie klas 1-3 upamiętnili Święta Konstytucji Trzeciego Maja, Dnia Flagi i 1 maja. To była interesująca żywa lekcja historii. Akademię uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu kadetów z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

• ŁĄCZY NASZ PAMIĘĆ

19 kwietnia obchodziliśmy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

• Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski

14 kwietnia bieżącego roku przypadła 1057 rocznica Chrztu Polski, przełomowego momentu w historii Polski. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego ważnego święta. Młodzież przypomniała najważniejsze fakty z początków historii państwa polskiego, a także przedstawiła krótką inscenizację tamtych wydarzeń. Nie zabrakło oczywiście Mieszka I i Dobrawy. Na zakończenie zgromadzeni uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę podczas quizu historycznego.

• Sukces w Powiatowym Konkursie Językowo - Ekologicznym

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Myślachowicach odbył się XXI Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Językowy ,,EARTH DAY EVERY DAY''. W imprezie pod patronatem Burmistrza Miasta Trzebinia , organizowanej corocznie z okazji Dnia Ziemi , uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie : Aleksander Sieprawski, Maciej Filuś z klasy 5a oraz Oliwier Wolak i Marcin Zastawnik z klasy 8a. Miło nam poinformować o sukcesie naszej drużyny. W kategorii konkurs plastyczno – językowy „Eko pojazd” III MIEJSCE zajął Aleksander Sieprawski. W kategorii konkurs ekologiczno - językowy ,,Drugie życie odpadów'' duet Oliwier Wolak i Zastawnik Marcin zdobył WYRÓŻNIENIE. Serdecznie gratulujemy.

• Obchody XXI Dnia Ziemi w Powiecie Chrzanowskim

17 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zielonka Katarzyna, Wołoszczakiewicz Vanessa, Pogoda Szymon i Szumniak Krzysztof z klasy 6B, uczestniczyła w warsztatach terenowych oraz konkursie ekologicznym zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi przez Centrum Informacji Ekologicznej Powiatu Chrzanowskiego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini i Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatu Chrzanowskiego. Zajęcia odbyły się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

• Finaliści IV edycji Konkursu InstaLogik

Maciej Filuś z klasy 5a i Wojciech Ściebura z klasy 8a uzyskali tytuł FINALISTY IV edycji Konkursu InstaLogik.

Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów.

Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

• Sukces koszykarzy ​​​​​​

10 marca w Hali Sportowej MOKSiR w Chrzanowie, drużyna chłopców z klasy ósmej w składzie: Niedziałkowski Krzysztof, Głuszek Adrian, Brzozowski Aleksander, Zawada Szymon, Banasik Kasjan, wywalczyła drugie miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• #LaboratoriaPrzyszłości - działamy

Podsumowanie zajęć realizowanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości w miesiącu marcu

Zajęcia z wykorzystaniem elementów pracowni audio- wideo, czyli kolejna odsłona mini projektu językowo-filmowego klasy 5a LIGHTS! CAMERA! ACTION!. W tym miesiącu w trakcie zajęć języka angielskiego uczniowie realizowali teamatykę sportów. W trakcie zajęć dodatkowych na sali gimnastycznej, zrealizowali zdjęcia i materiał audio do nagrania trzeciego odcinka serii filmików pt. ''Small Talks - Sports'', w którym zaprezentowali krótkie scenki o tematyce sportowej. Prezentowali zwroty komunikacyjne pomocne w kibicowaniu, proponowaniu wspólnej gry i udzialaniu rad.