• Powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu

Pływanie indywidualne w ramach Igrzysk Dzieci MSZS na szczeblu powiatu w dniu 25 stycznia 2023 r. zakończone sukcesem. Dziewczęta szkoł podstawowych dzielnie rywalizowały na dystanie 50 m stylem dowolnym. Reprezentantki naszej szkoły wypadły się znakomicie. Antonina Dudek z kl. 6B zajęła 3 miejsce
            i awansowała do zawodów wojewódzkich, Aleksandra Kurek z kl. 5A zajęła wysoką 5 lokatę. Wielkie brawa dla dziewcząt, trzymamy kciuki za udany występ w kolejnym etapie.

• Wyniki konkursu językowego 'Forget-Me-Not'

W dniu 25 stycznia 2023 r. odbyło się ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ’FORGET ME NOT’ pod patronatem czasopisma ,,Języki obce w szkole’’. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5-8. Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa w języku angielskim jako doskonałej metody poszerzania umiejętności językowych. Najwyższy wynik w szkole i dyplom uznania organizatorów konkursu uzyskała uczennica klasy 6B Katarzyna Zielonka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrych wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

• Małopolski Konkurs Biblijny

Dnia 16 stycznia 2023 roku, uczeń klasy 8A - Oliwier Wolak uczestniczył w Małopolskim Konkursie Biblijnym z Ewangelii św. Jana. Był to etap rejonowy. Życzymy powodzenia i dostania się do Etapu Wojewódzkiego.

• MINI PROJEKT JĘZYKOWY KLASY 5A

W trakcie zajęć języka angielskiego uczniowie klasy 5a, rozpoczęli realizację mini projektu językowego, zatytułowanego - LIGHTS! CAMERA! ACTION! Raz w miesiącu, planowana jest premiera kolejnego odcinka serii filmików. W każdym epizodzie, uczniowie będą odgrywać scenki rodzajowe, utrwalające słownictwo i zwroty komunikacyjne, przerabiane na lekcjach języka angielskiego. Samodzielnie przygotują plan zdjęciowy i zrealizują nagrania. W czasie zajęć będą korzystali z wyposażenia audio-wideo, zakupionego w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. ​​​​​ Zapraszamy na pierwszy odcinek, w którym przy okazji świątecznych zakupów uczniowie odwiedzili sklep odzieżowy.

• # PROJEKT LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Realizację zadań i aktywności prowadzonych w naszej szkole z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, będzie można śledzić w KALENDARIUM, dostępnym po kliknięciu załączonego poniżej linku. W realizacji zadań uczestniczą uczniowie wszystkich klas, w obrębie trzech pracowni przedmiotowych: JĘZYKOWEJ, AUDIO-WIDEO oraz STEAM.

• Jasełka i szkolny kiermasz bożonarodzeniowy

22 grudnia 2022 roku o godzinie 18:00 uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie podczas wystawianego przedstawienia jasełkowego. Grupa kilkudziesięciu uczniów-przedstawicieli wszystkich klas w naszej szkole-zaprezentowała tradycyjne Jasełka, których nazwa pochodzi od staropolskiego określenia żłobu, wokół którego rozgrywana jest akcja widowiska. Całe przedstawienie składało się z 4 aktów, których akcja toczyła się w żłóbku, w czasie podróży pasterzy, w pałacu Heroda. Nie zabrakło Aniołów, Gwiazdy, Pasterzy i Pasterek, Diabła, Śmierci, Królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara, no i oczywiście Heroda i jego Sługi, jak również Tancerek. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami wykonanymi przez szkolny chór Aniołów. Uroczystość odbyła się w dolnym Kościele Najświętszej Marii Panny w Trzebini- Sierszy. Było pięknie, magicznie, kolorowo i t