• Tematyczne powitanie wiosny

• 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Odbyła się ogólnoszkolna impreza pod hasłem ,,Tematyczne powitanie wiosny''. W wydarzeniu zaplanowanym i przygotowanym przez Samorząd Szkolny uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.  Zamiast lekcji odbyły się zajęcia tematyczne wybierane przez uczestników według własnych upodobań. Klasy zamieniły się w sale kinowe, salony gier planszowych i komputerowych oraz pracownie plastyczne. Bardziej aktywni postawili na rozrywki sportowe. Można było zagrać w tenisa stołowego, piłkarzyki i gry zespołowe.

Na zielono, bez plecaka i książek, za to smacznie, gwarnie i wesoło! Zapach gofrów i ciepłych przekąsek roznosił się po całej szkole. Smaczny bufet przygotował i obsługiwał samorząd uczniowski. Kolejka chętnych do skosztowania przysmaków nie miała końca. Wielkie brawa za ogromny trud. Wysiłek godny pochwały tym bardziej, że cały dochód ze sprzedaży przysmaków zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

• Sukces koszykarek w Powiatowych Igrzyskach Dzieci

• W dniu 6 marca odbyły się rozgrywki w powiatowych zawodach piłki koszykowej dziewcząt, w ramach Igrzysk Dzieci Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentantki naszej szkoły, po bardzo dobrej grze w całym  trunieju i zaciętym finałowym  pojedynku z drużyną SP 1 w Chrzanowie, zajęły wysokie II miejsce.

Drużna walczyła w składzie: Anna Kurek, Antonina Dudek, Wiktoria Madejska, Nina Baniowska z klasy 6A ,  Karolina Jakubiszak z klasy 6A, Aleksandra Kurek, Lena Nowińska, Anna Glibowska, Ewelina Bochenek i Oliwa Juźków z klasy 5A.

Serdecznie gratulujemy.

• #LaboratoriaPrzyszłości - działamy

• Wypełniamy karty kalendarium Laboratoria Przyszłości w SP nr 5 w Trzebini kolejnymi działaniami. Intensywnie wykorzystujemy sprzęt pracowni językowej i audio-wideo. Uczniowie ćwiczą umiejętności językowe, pokonują wewnętrzne bariery. Zarówno te związane z posługiwaniem się językiem obcym, jak i występami publicznymi. Szkolą umiejętności aktorskie i budują pewność siebie. Rozwiajają dotychczasowe zainteresowania i odkrywają nowe, jak na przykład te związane z obsługą sprzętu niezbędnego w pracy bloggera.

Umiejętność dokumentowania działań ma bardzo istotne znaczenie w procesie badawczym. Przekonują się o tym w praktyce uczniowie klasy 5a, którzy w trakcie lekcji biologii i zajęć dodatkowych intensywnie eksperymentują i dokonują obserwacji. Swoje odkrycia chętnie utrwalają na zdjęciach i filmikach, które następnie prezentowane są na forum klasy.

Podsumowanie działań z wykorzystaniem elementów pracowni pozyskanych przez szkołę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości w poprzednich miesiącach,  dostępne jest w poniższej prezentacji.

KALENDARZ DZIAŁAŃ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Klasa 5A kontynuuje realizację projektu językowego 'LIGHTS! CAMERA! ACTION!. W lutym nagrano materiał na kolejny odcinek serii filmików, tym razem w temacie podróżowania.

ZAPRASZAMY na odcinek pt. 'Have a nice trip'.

• Igrzyska Młodzieży koszykówka chłopców

• Kolejny sportowy sukces naszych uczniów! W dniu 2 marca  odbyły się gminne zawody w piłkę koszykową chłopców. Reprezentanci nasze szkoły z klasy 8A, pokonali wszystkie drużyny.  W finałowym meczu przeciwko SP8 wynik końcowy to 15:4. Będziemy reprezentować gminę w kolejnym etapie, czyli zawodach powiatowych.

Zwycięski skład to:

Banasik Kasjan

Biela Wiktor

Brzozowski Aleksander

Dudek Leon

Głuszek Adrian

Mirek Filip

Niedziałkowski Krzysztof

Zawada Szymon

Gratulujemy i dziekujemy za świetną postawę!!!