• Nietypowa lekcja historii

• W ramach zajęć innowacyjnego programu „Trzebinia wczoraj i dziś” realizowanego  w naszej szkole, uczniowie klasy 6a odbyli zajęcia w  Izbie Regionalnej. Młodzież miała okazję zapoznać się ze zgromadzonymi w szkolnym muzeum tradycyjnymi strojami naszego regionu. Duże zainteresowanie wzbudziły piękne, paradne stroje krakowskie oraz galowe  mundury górnicze.

• Gratulacje dla uczestników Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

• W dniu 27.02.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Hasło tegorocznej edycji, to „Młodzież zapobiega pożarom”.

Reprezentanci naszej szkoły zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej składającym się z 30 pytań. Oto efekt rywalizacji:

- Zofia Zielonka, uczennica klasy 3a zajęła II miejsce.

- Eryk Tworzydło, uczeń klasy 3b zajął III miejsce.

Jeszcze raz serdeczne gratulujemy wyników i odwagi w podjęciu wyzwania konkursowego!

• Wyniki konkursu MEMORY MASTER

• 21 lutego 2023 r. odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu MEMORY MASTER. Ten sprawdzian wiedzy leksykalnej z języka angielskiego jest przeznaczony dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa oraz skutecznego motywowania do rozwijania umiejętności jęzkowych uczesników. W konkursie wzięło udział dziesięcio uczniów z naszej szkoły. Najwyższy wynik i  wyróżnienie organizatorów konkursu uzyskał Marcin Zastawnik z klasy 8a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dużej wiedzy!

Zapraszamy do kolejnych edycji!

• Dzień Otwarty Szkoły

• W dniu 14 lutego odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. W murach Szkoły Podstawowej nr 5 zagościli jej przyszli uczniowie wraz ze swymi opiekunami. Podczas wizyty przyszłoroczni pierwszoklasiści mieli okazję zwiedzić budynek naszej placówki i poznać swoich przyszłych nauczycieli. Wzięli udział w pokazowych zajęciach sportowych, historycznych, plastycznych, matematycznych, chemicznych, językowych oraz muzycznych.

W tym dniu w godzinach dopołudniowych odbyła się uroczysta inauguracja nowej świetlicy szkolnej. Pragniemy, aby nasze dzieci uczyły się w przyjaznej atmosferze, w pięknie odnowionej, dostosowanej do ich potrzeb szkole. Ciągle udoskonalamy naszą bazę lokalową. Po feriach nasi uczniowie zastali nowocześnie urządzony, odnowiony hol, nową świetlica szkolną dla majmłodszych, salę zabaw dla starszych dzieci oraz dystrybutor wody pitnej.

Przypominamy, że zapisy do klas pierwszych trwają do 28 lutego 2023 r. Zapraszamy!!!

.