• Pierwsze kroki najmłodszych w pracowni edukacji STREAM #LaboratoriaPrzyszłości

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 1 i 2 przywitali się z różnymi przedstawicielami maszyn KRYPTON 4. Ćwiczyli podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem robotów. Uczniom sprawiło ogromną radość, że mogli je poprowadzić oraz zaprogramować ich trasę. Sprzęt wykorzystany na zajęciach został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

• Szkolny konkurs recytatorski „Podróże małe i duże w wierszach” dla klas I - III.

• 24 listopada 2022 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski „Podróże małe i duże w wierszach” dla klas I - III.

Główne cele konkursu  to: rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru wiersza o tematyce związanej z podróżami. O wynikach zdecydowało dwuosobowe jury, w skład, którego weszli: pani Michalina Henc i pani Edyta Wentrys.

Recytację oceniano stosując pięciostopniową skalę (1 – 5). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu, intonacja, interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny (strój, rekwizyty, gesty).

Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc: pierwszego, drugiego i trzeciego.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Laura Dubiel klasa 3 b,

I miejsce – Franciszek Iwaniec klasa 1 a,

II miejsce – Lena Zmarzły klasa 1 b,

II miejsce – Karolina Warywocka klasa 3 b,

III miejsce – Antoni Kosmala klasa 2 b,

III miejsce – Pytlik Karol klasa 1 a.

Wyróżnienie otrzymali:

Zoja Nowotarska klasa 2a,

Jurek Hania klasa 2 a,

Kacper Ściebura klasa 2 b,

Liwia Dudek klasa 3 a,

Marcelina Pikulska klasa 3 a,

Eryk Tworzydło klasa 3 a.

Wyżej wymienieni laureaci konkursu zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i dyplomami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Galeria zdjęć na FB

• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 17 listopada 2022 r. klasy pierwsze zostały oficjalnie przyjęte do grona czytelników. Pasowanie uświetnił występ klasy 3A. która przedstawiła wiersz Jana Brzechwy. Pierwszaki otrzymały książeczki do nauki alfabetu, imienne zakładki do książek i drobne upominki.

• "Przybyli Ułani" do SP nr 5

• W dniu 14 – tego listopada 2022 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Gośćmi na naszej uroczystości byli Ułani: Rotmistrz Zbigniew Pogoda, chorąży Andrzej Jakóbik w barwach z 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich, reprezentujący Stowarzyszenie Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej. Podczas akademii wręczone zostały również nagrody dla uczniów za „Najpiękniejszy kotylion narodowy”. Na zakończenie każda klasa zaśpiewała wylosowaną pieśń patriotyczną. Uroczystość zakończyła się wspólnymi zdjęciami z Ułanami oraz zawołaniem „Chwała bohaterom”.

• "Przerwa na czytanie"

• Dnia 25 października nasza szkoła wzięła udział w III międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Miedzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W biciu rekordu wsparli nas goście: radny powiatowy Janusz Szczęśniak, radni gminy: Barbara Dębiec, Janusz Siemek, Koło Gospodyń Siersza, Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Błękitna Laguna z Sierszy oraz rodzice uczniów. Liczba czytających na przerwie to 257 osób! Serdecznie wszystkim dziękujemy.

• Akademia z okazji rozpoczęcia ROKU SZKOLNEGO

• Pierwszy września 2022 r. był dniem szczególnym i uroczystym. W trakcie akademii przygotowanej przez uczniów i wychowawców klas szóstych zinaugurowano nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym wystąpieniem Pani Adriany Waśnik, która w tym dniu objęła funkcję dyrektora naszej szkoły.  Jak co roku, szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Fotorelacja z akademii rozpoczynającej rok szkolny na FB