• Udane rozgrywki tenisa stołowego chłopców

• 30 stycznia odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Jakub Rejdych, Filip Tworzydło, Sambor Banasik oraz Bruno Bartkowski z klasy 6a rozegrała pojedynki indywidualne.

Miejsce 2 zajął Bruno Bartkowski awansując do etapu powiatowego.

Serdecznie gratulujemy.

• Odwiedziny w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu

• „Łapy, łapy, cztery łapy. A na łapach pies kudłaty. Kto dogoni psa, kto dogoni psa? Może ty, może ty, może jednak…My''.

W poniedziałek 29 stycznia grupa wolontariuszy naszej szkoły odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu

Dzięki hojności wszystkich, którzy wsparli naszą akcję zbiórki darów na rzecz czworonogich mieszkańców schroniska, dzieci przybyły na miejsce z zapasem karmy i środków czystości. Piękna aura sprzyjała i pozoliła umilić wizytę zwierzakom. Uczniowie mieli okazję zabrać kilkanaście czworonogów na spacer po okolicznym lesie. Dzieci i psiaki miały wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu. Zachęcamy do kolejnej akcji na rzecz naszych „mniejszych braci”.

Sponsorem transportu do schroniska była Gmina Trzebinia Jarosław Okoczuk - Burmistrz Trzebini .

Dziękujemy!

•  32 Finał WOŚP z udziałem wolontariuszy naszej szkoły

• 3909,77 zł - taką sumkę dorzucamy do 32. Finału WOŚP.

Dziękujemy za cudowną współpracę, za każdą pomoc, otwarte serca i przysłowiową złotówkę wszystkim darczyńcom.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Wolontariuszy , członków Szkolnego Koła Wolontariatu.

Po raz kolejny udowadniamy, że Razem możemy więcej.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierszy oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom za gościnę i poczęstunek.

Niech miłość, dobro i radość zostaną z Nami aż do kolejnego Finału WOŚP

• Sukces dziewcząt w igrzyskach pływackich

• 29 stycznia drużyna dziewcząt klas 4-6 brała udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu rozgrywanych w Chrzanowie. Był to kolejny udany start dziewcząt. W konkurencji stylem dowolnym 2 miejsce zajęła Oliwia Widła. Tuż za podium, na 4 miejscu stanęła Aleksandra Kurek z minimalną stratą do pozycji medalowej 0,93 s.

Ponownie dużym sukcesem był start sztafety 6x25 m. Dziewczęta przez długi czas były na prowadzeniu, finalnie zajęły wysokie 2 miejsce.

Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwia Widła, Anna Glibowska, Aleksandra Kurek, Ewelina Bochenek, Lena Nowińska  z klasy 6a oraz Liwia Dudek i Izabela Rejdych  zklasy 4a.

Serdecznie gratulujemy.

• Apel o pomoc bezdomnym zwierzętom

• Zachęcamy do wsparcia prowadzonej w naszej szkole zbiórki środków czystości do użytku w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu.  Porsimy o wszzelkiego rodzaju środki czystości, proszki do prania, płyny czyszczące. Akcja trwa do 26 stycznia 2024 r.

• Awans do pływackich zawodów wojewódzkich

• W dniu  17 stycznia uczeń kl.7b Krzysztof Szumniak uczestniczył w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Start na dystansie 50 m stylem motylkowym zakończył na 2 miejscu awansując do zawodów wojewódzkich.

Gratulujemy sukcesu.

• Świetny występ uczniów kl.4-7 w zawodach pływackich

• W dniu 9 stycznia reprezentanci naszej szkoły startowali w zawodach pływakich na szczeblu gminnym w konkurencjach indywidualnych: stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym oraz wyścigach sztafetowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Widła z kl.6a wygrywając na dystansie 50 m stylem dowolnym, miejsce III zajęła Aleksandra Kurek kl.6a

W kategorii chłopców kl.7-8 Krzysztof Szumniak kl.7b zajął 1 miejsce w stylu motylkowym.

Perfekcyjnie wystartowała drużyna dziewcząt w sztafecie zajmując 1 miejsce.

Zwycięski skład: Oliwia Widła, Ania Glibowska, Aleksandra Kurek, Ewelina Bochenek , Liwia Dudek kl.4a oraz Izabela Rejdych kl.4a

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się Adam Gąsiorowski, Wojciech Gajda, Filip oraz Eryk Tworzydło, Jakub Rejdych ,Anna Kurek, Kornelia Bożek.

Zwycięzcy zawodów będą reprezentować naszą szkołę w zawodach powiatowych.

Mocno trzymamy kciuki za powodzenie.

• Wigilia szkolna

• Świąteczne spotkania to okazja do miłych rozmów, wspólnego biesiadowania i kolędowania. W piątek 22 grudnia odbyła się Wigilia szkolna. Uroczystość przygotowali wspólnie uczniowie wszystkich klas, wspierani przez rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Były życzenia z tradycyjnym opłatkiem, degustowanie świątecznych przysmaków i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.​​​​​​

Tygodnie poprzedzające wigilię wypełnione były nie tylko nauką, ale również poszukiwaniem pomysłów na najciekawsze świąteczne dekoracje i ich realizacją. Uczniowie pięknie przyozdobili klasy, a podczas wigilii zasiedli do własnoręcznie udekorowanych świątecznych stołów. W szkolnym konkursie międzyklasowym pt. ,,Najpiękniejsza Zimowo- Świąteczna Dekoracja Okna'' pierwsze miejsca zajęły klasy 3b i 5a, a wyróżnienie zdobyła 6a. Najpiękniej udekorowany stół wigilijny należał do klas 2a i 6a,  wyróżniono również klasę 7b. W trakcie imprezy podsumowano zabawę i wręczono symboliczne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i dobrego smaku.