• Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

• 16 listopada odbyła się w naszej szkole akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Było to duże szkolne wydarzenie, w którym udział wzięli uczniowie z klas 4 –  7.

Od wtorku w szkole przeprowadzane były różne konkurencje, które miały na celu przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali quizy interaktywne oraz pracowali w grupach wykonując zadania, które umożliwiały im odgadnięcie składników magicznego eliksiru. Liczył się tutaj czas, jak również poprawność rozwiązań.

W czwartek wszyscy uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce kolejne zmagania. Do konkursu „Muchy” wybrana została jedna osoba z każdej klasy. Liczył się refleks, jak i bardzo dobra znajomość tabliczki mnożenia. Walka była zacięta i ostatecznie miejsca na podium zajęli: Rafał Matusik z kl.4b, Wojciech Dębiec z kl.5a, Filip Tomala z kl. 7b. Kolejną konkurecją była gra „Ja mam…, kto ma….? W tej zabawie uczestniczyły całe klasy. Najlepsza okazała się klasa 7a. Czas, który uzyskali w tej konkurencji przypadający na jednego ucznia, to 5,08 s. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 6a z czasem 5,57 s. Trzecie miejsce przypadło klasie 4b. Ich czas to 5,78 s. Ostatnią grą było Bingo. Tutaj udział brali chętni uczniowie. Podsumowany został również tego dnia konkurs „Składniki eliksiru”. Najkrótszy czas odgadnięcia wszystkich składników miały klasy 4b, 7b i 7a.

27 uczniów naszej szkoły otrzymało zaszczytny tytuł Experta Tabliczki Mnożenia podając prawidłowe wyniki w 20 pytaniach dotyczących tabliczki mnożenia. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody. Były to różnorodne bony uprawniające np: do otrzymania dodatkowych punktów na kartkówce z matematyki lub zwalniające uczniów z zadania domowego.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

• Konkurs Strzelecki z okazji Święta Niepodległości

• W dniu 11 listopada 2023 r. na strzelnicy LOK W Chrzanowie młodzież ze szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego rywalizowała o tytuł najlepszego strzelca w MŁODZIEŻOWYCH ZAWODACH STRZELECKICH UPAMIĘTNIAJĄCYCH ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO. W klasyfikacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dwie uczennice naszej szkoły z klasy 6a:  I miejsce zdobyła Oliwia Juźków, II miejsce Aleksandra Kurek.

Serdecznie gratulujemy.

• Święto Niepodległości Narodowej

• Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone jest w Polsce dla uczczenia zakończenia I wojny światowej i odrodzenia państwa polskiego.  Dokładnie 11 listopada 1918 roku, Józef Piłsudski objął władzę, a Polska po 123 latach zaborów, odzyskała suwerenność.

Święto to upamiętnia nie tylko odrodzenie Polski, ale także ofiary, które poniosła nasza Ojczyzna w trakcie wieloletnich zaborów oraz w czasie walk o niepodległość. 11 listopada to dzień refleksji nad historią, dumy narodowej i jedności. Tradycyjnie dzień ten jest obchodzony uroczystościami, defiladami, a także uczestnictwem w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych.

W piątek 10 listopada, reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły, wzięła udział w gminnych uroczystościach listopadowych na Rynku  Miasta Trzebini.

W tym czasie cała społeczność szkolna zgromadzona na sali gimnastcznej, uczestniczyłą w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów klasy piątej i siódmej. Wierszem i muzyką upamiętniliśmy tę ważną w historii Polski datę.

O godzinie 11.11  odśpiewaliśmy hymn narodowy, dołaczając do ogólnopolskiej akcji SZKOŁA DO HYMNU.

W dalszej części szkolnych obchodów, uczniowie wszystkich klas, wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

• Październikowe sukcesy sportowe

• W pażdzierniku trwała passa sukcesów sportowych drużyn reprezentujących naszą szkołę.

Dziewczęta z klasy 6a: Aleksandra Kurek, Ewelina Bochenek, Oliwia Juźków, Oliwia Widła, Anna Glibowska, Zofia Gajda, Amelia Bzukała, Lena Nowińska, bardzo dobrze zaprezentowały się w rozgrywkach unihokeja, po bardzo emocjonujących spotkaniach ostatecznie zajęły III miejsce.

W turnieju w koszykówki 3X3 dziewczęta z klas siódmych: Anna Kurek, Antonina Dudek, Wiktoria Madejska, Katarzyna Zielonka, Marta Dębiec, Zuzanna Gwozda, Karolina Jakubiszak, zaprezentowały wysoki poziom umiejętności.  Ostatecznie po zaciętych rozgrywkach naszym zawodniczkom przypadło wysokie II miejsce.

Bardzo dobrze radzili sobie również chłopcy z klas 7.

W turnieju piłki nożnej okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie spotkania i finalnie uzyskali I miejsce.

Drużyna wystąpiła w składzie: Miłosz Ziarnik, Michał Hus, Jakub Krawczyk, Wojciech Jankowski Dawid Adamczyk, Szymon Pogoda, Szymon Siemczyk, Krzysztof Szumniak, Wojciech Jarosiński.

Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno dziewczęta, jak i chłopcy klas siódmych, rywalizowali z uczniami rocznikowo starszymi, co szczególnie utrudniało sportowe zmagania.

Drużyna chłopców awansowała do rozgrywek powiatowych, gdzie będzie reprezentować miasto Trzebinia.

Oby sportowa passa trwała jak najdłużej.

Trzymamy mocno kciuki !