• “Z ekologią na TY”.

• W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas 1-3 realizują proekologiczne zadania zawarte w IV edycji

projektu “Z ekologią na TY”. Wyzwania mają w szczególności na celu kształtowanie

postaw ekologicznych i prozdrowotnych, rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz wspieranie dobrostanu psychicznego uczniów.

• „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

• Uczniowie klas 1-3 w roku szkolnym 2024/2025 wezmą udział w XVII edycji Programu edukacyjnego dla przedszkoli oraz klas I-III „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Dzięki programowi najmłodsi uczniowie naszej szkoły nauczą się, jak dbać o środowisko, otaczającą nas przyrodę oraz własne zdrowie. Dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody w kreatywny sposób, przyswajając wiedzę poprzez zabawę, aby  razem z dorosłymi kształtować przyszłość, w której troska o środowisko i zdrowie jest priorytetem.

• ,,Kreatywne prace plastyczne''

• Klasy 1-3 realizują zadania najpopularniejszego edukacyjnego bloga plastycznego dla nauczycieli, pedagogów i terapeutów ,,Kretywne prace plastyczne''. Będziemy poznawać i eksperymentować z różnymi technikami plastycznymi.

• ,,Czytam z klasą''

• Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Międzynarodowym  Projekcie  Edukacyjnym “ CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa.W roku szkolnym 2024/2025 edycja VI realizowana jest pod hasłem “ Świat pełen emocji”. Oprócz rozbudzania u uczniów ciekawości literackiej, rozwijania aktywności czytelniczej, będziemy   pogłębiać wiedzę uczniów na temat radzenia sobie z emocjami, kształtowania u uczniów postaw empatii i samoakceptacji.

• ,,Akademia bezpiecznego Puchatka''

• Uczniowie klas 1-3 w roku szkolnym 2024/2025 biorą udział w  XVI-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń w życiu codziennym – na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami.

• ,,Kameleon''

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjnym "Kameleon" skierowanym jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem projektu jest przeniesienie procesu nauczania i nauki poza ściany szkolnej sali poprzez zachęcenie nauczycieli do realizowania podstawy programowej na łonie natury, pamiętając o tym, że "natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się".

• ,, InstaLing dla Szkół''

• Uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 uczestniczą  w XXI Edycji Ogólnopolskiego Programu InstaLing dla Szkół. Program wykorzystuje innowacyjne narzędzie wspierające  uczniów  w systematycznej nauce słownictwa angielskiego. Nauka realizowana w ramach codziennych sesji , poprzez quiz, w którym dziecko wpisuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Program zbiera informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do dziecka.

• ,,Gotuj się na zmiany''

• "Gotuj się na zmiany" to program edukacyjny stworzony, by uczyć dzieci dobrych nawyków żywieniowych i niemarnowania jedzenia w duchu zero waste. W realizację XIV edycji programu pod patronetem marki Winiary włączyła się klasa siódma w ramach realizacji programu zajęć rozwijających kreatywność ,, Kreatywnie o człowieku''.

• ,, Program dla szkół''

• W porgramie uczestniczą klasy 1-5. Jego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez
            zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich
            codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz
            upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym
            zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie
            zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym
            realizowane przez szkoły podstawowe.