• Projekty edukacyjne 2023/2024

• ​​​​

Ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w  XV-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń w życiu codziennym – na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami.

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Kameleon"

Projekt "Kameleon" skierowanym jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem projektu jest przeniesienie procesu nauczania i nauki poza ściany szkolnej sali poprzez zachęcenie nauczycieli do realizowania podstawy programowej na łonie natury, pamiętając o tym, że "natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się".

Program ,,Kreatywne Prace Plastyczne''

Klasy 1-3 realizują zadania najpopularniejszego edukacyjnego bloga plastycznego dla nauczycieli, pedagogów i terapeutów KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Będziemy poznawać i eksperymentować z różnymi technikami plastycznymi.

Projekt  edukacyjny “ CZYTAM Z KLASĄ- Lekturki spod chmurki”

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Międzynarodowym  Projekcie  Edukacyjnym “ CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa.W roku szkolnym 2023/2024 edycja V realizowana jest pod hasłem “ Na tropach dobroczynności”. Oprócz rozbudzania u uczniów ciekawości literackiej, rozwijania aktywności czytelniczej, będziemy   pogłębiać wiedzę na temat dobroczynności, kształtować  stałe sprawności w czynieniu dobra.

Ogólnopolski program ,,Świadomość Procentuje''

Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele naszej Szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje, który jest odpowiedzią na aktualne potrzeby w zakresie rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży.

Celem programu jest kompleksowy rozwój mentalny uczniów przy  równoczesnym stworzeniu przestrzeni dla rodziców i nauczycieli. Chcemy, aby każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze - wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Ogólnopolski Program ,, InstaLing dla Szkół''

Uczniowie klas 6 i 7 uczestniczą  w XXI Edycji Programu InstaLing dla Szkół. Program wykorzystuje innowacyjne narzędzie wspierające  uczniów  w systematycznej nauce słownictwa angielskiego. Nauka realizowana w ramach codziennych sesji , poprzez quiz, w którym dziecko wpisuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Program zbiera informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do dziecka.